Sıkça Sorulan SorularSSS

Sektöre dair merak edilenler, ürünler ve uygulamalar hakkında bilgiler.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://www.prestijcambalkon.com/wp-content/uploads/2020/09/hexagon-blue-small.png
https://www.prestijcambalkon.com/wp-content/uploads/2020/09/post_06-1280x1280.jpg
https://www.prestijcambalkon.com/wp-content/uploads/2020/09/hexagon-orange-huge.png

Prestij Cam Balkon Sistemleri Cevaplıyor

Cam Balkon hakkında merak edilenler
Cam Balkon Sistemi Nedir?

Prestij Cam Balkon tüm ürünlerinde uygun fiyat politikası ile sizlere hizmet vermektedir. Katlanır, Sürme ve Isıcamlı cam balkonlarda farklı renk alternatifleri ile binanıza en uygun modeli sizler için üretiyoruz.

Prestij Cam Balkon Sistemleri ürünlerinde yuvarlak, köşeli, açılı, oval balkonlarınız da özel ray ve teker tasarımları sayesinde balkonunuzu istediğinizde çok rahat açıp kapatarak kullanabilirsiniz.

Ürünlerimiz garantili ve piyasadaki bir çok ürüne göre kendini ispatlamıştır.

Cam Balkon, binaların dış cephelerine monte edilen, binaya estetik ve fonksiyonel bir bileşen katan cam panellerden oluşan bir sistemdir.

Cam balkonlar, hafiflik ve şeffaflık hissinin yanı sıra etkileyici iç ve dış yaşam alanları yaratmak için kullanılabilir.

Cam balkonlar, onları herhangi bir konut veya ticari proje için ideal kılan birçok avantaja sahiptir.

Son derece dayanıklıdırlar – güvenlik rayları ile donatılmıştır ve kötü kullanılırlarsa parçalanmaya devam etmezler;

Daha iyi görüş sağlamak için metal korkuluklardan daha fazla doğal ışık sunarlar;

Isı ve iletkenlik yaymadıkları için çevre dostudurlar.

Çok basit bir bakımla ömür boyu kullanım sağlarlar. Sistemdeki mekanik aksamlar kaliteli ve dayanıklı olduğunda bu yöntemleri uygulamak için çok uzun zamanınız olacaktır.

Burada da kalite çok önemlidir. Çünkü ne cam ne de alüminyum profil yıpranmaz.

Ancak mekanik parçalar zamanla aşınabilir. Ömürleri doğrudan kalite ile ilgilidir. Uygun ürünler yıllarca sorunsuz hizmet sağlar. Dış görünüşe verilen önemin arttığı çağımızda, evlerin ve binaların dış görünüşlerini güzelleştirmek kaçınılmaz bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Cam Balkon Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Cam balkon fiyatı için, uygulanacak yerin en ölçüsü ile boy ölçüsü çarpılarak alanın m² ölçüsü bulunur. Alınan m² birim fiyatı ile çıkan sonuç çarpılarak ortalama bir maliyet elde edilmiş olur. Uygulama yapılacak alanın metrekaresini hesaplamak için şu örneği kullanabilirsiniz: Yapılacak alanın eni 4 metre, yüksekliği ise 2 metre olursa cam balkonunuzun metrekaresi: 4 x 2 = 8 m² olacaktır.

Cam Balkon Nasıl Seçilmeli?

Evinize cam balkon yaptırırken gözetilmesi gereken en önemli faktör uygulanacak alanın yapısal özellikleridir. Uygulanacak alanın ölçüsü, konumu, uygulama yaptıracak kişinin kullanım tercihine göre katlamalı yada sürme ürünler tercih edilebilir. Tercih edilen sistemin yapısına göre ise tek camlı veya çift camlı olarak uygulanabilir. Ayrıca güvenliği arttırmak amacıyla temperli cam seçeneği de bulunur.

Ürünlerinizin Garantisi Var Mı?

Ürünlerimizde 2 yıl süre ile malzeme ve sistem garantisi mevcuttur.

Ürünlerinize Montaj Sonrası Ücretsiz / Ücretli Servis Hizmeti Var Mı?

Ürünlerimize garanti süresi boyunca (kullanıcı kaynaklı oluşabilecek arızalar hariç) ücretsiz, garanti sonrasında ise ücretli servis hizmetimiz vardır.

0123456789001234567890+

Yıllık Tecrübe

012345678900123456789001234567890+

Tamamlanan Proje

0123456789001234567890+

Ekip Arkadaşı

012345678900123456789001234567890

Müşteri

Cam Balkonun Camları Kırılır Mı?

Cam balkon sistemlerinde yer alan camlar temperli cam sistemidir. Temperli cam kırıldığı an camın zar büyüklüğü ile doğru orantılı olacak şekilde küçük parçalara ayrılmaktadır. Temperleme işlemi uygulananan camlar aynı zamanda camın darbeye karşı dayanıklı hale gelmesini ve ısıya karşı direncini de arttırır. Böylelikle cam balkon sistemlerinde normal camlara göre 5-6 kat daha dayanıklı camlar elde edilmiş olur.

Güvenlik camları olarak da adlandırılan temperli camlar otomobil camlarında kullanılan camlar ile aynı özelliklere sahiptir. Ölçülerine göre farklı şekilde kesilen ve kenarları işlemlerden geçirilen camlar yumuşama noktalarına kadar ısıtılarak cam yüzeyine 10.000 PSI basınç için ön gerilim kazanır. Özel olarak ısıl işlemler uygulanan camlar normal camlara göre her türlü olumsuz şartlara karşı daha fazla dayanıklıdır.

Cam balkonlar Rüzgara Karşı Dayanıklı mı? Kış aylarının olumsuz hava şartlarında meydana gelen aşırı şiddetli rüzgarlar cam balkon sistemleri içinde yer alan camları hiçbir şekilde olumsuz etkileyememektedir. Cam balkon sistemleri alüminyum doğrama kullanılarak tork vida olarak bilinen 6mm. kalınlığındaki çelik vidalar ile mekanizmaya sabitlenmektedir.

Şiddetli rüzgarın etkisi ile sağlıklı bir şekilde sabitlenmiş olan camların çatlaması ve yerinden çıkarak dağılması mümkün olmamaktadır. Cam balkon sistemlerini dilediğiniz her mekana uygun şekilde belirlemiş olduğunuz ölçüler ile birlikte uygulayarak dört mevsim boyunca mekanlarınızın daha işlevsel hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Katlanır Cam Balkon İçin Günün Her Saatinde Arayabilirsiniz Tabii bu alanda uzun yıllara dayalı bilgi birikimi ve tecrübesiyle firmamızı tercih ederseniz %100 müşteri memnuniyeti çerçevesinde disipline olmuş bir kuruluşu seçmiş olacağınızı bilmenizi istiyoruz.

Cam Balkon Isı Kaybına Neden Olur Mu?

Son yıllarda teknolojinin hızlı gelişimi ile günlük yaşamın her alanında yeni nesil teknolojilerden yararlanılabiliyor. Özellikle de daha hızlı ve daha kaliteli bir yaşam standardı sunmakta olan teknolojik yenilikler ev mimarilerinde de kendisini en etkin şekilde gösteriyor. Son zamanlarda evlerdeki balkonların daha iyi ve daha verimli kullanılabilmesine imkan veren yeni nesil cam balkon sistemleri oldukça yoğun şekilde kullanılıyor.

Neden Cam balkon Tercih Edilmeli?

Balkonların hem yaz hem de kış aylarında daha rahat şekilde kullanılabilmesine imkan veren bu yeni nesil sistemler sayesinde artık balkonların atıl durumda kalmaması sağlanabiliyor. Özellikle de cam sistemler olması sayesinde kesinlikle güneş ışığı kaybının yaşanmamasını ve çok daha ferah bir alan olarak kalması sağlanarak balkonların verimli şekilde kullanılabilmesi sağlanabiliyor.

Cam Balkon Yaptırmak Yasal Olarak Sorun Yaratır Mı?

Binanın tasarımında daireye ek alan kazandırmayan balkona Gömme Balkon denir. Cam balkon, Alüminyum doğrama, Demir doğrama ve Pvc doğrama şeklinde izin gerektirmeden kapatılabilir. Bir kısmı çıkma bir kısmı gömme olan balkona Yarım çıkma balkon denir. Bu balkon türünde sadece Cam balkon kapamasına izin verilmiştir. Yargıtay ve Danıştay kararına göre Hareketli, Katlanılabilir,sökülüp takılabilir,portatif hükmü vardır.

Cambalkon Kapama montajında mevcut korkuluk sökülemez. Bütün kenarları bina yapısının dışında kalan balkona çıkma balkon denir.

Bu balkon türünde yine Cam Balkon Kapamasına izin verilmiştir. Yargıtay ve Danıştay Hükmü bu tip balkonlar içinde geçerlidir. Apartman ve site sakinleri balkonlarını kapama yapmak istediklerinde yönetim kararına uymak zorundadırlar. Yönetimin %80 çoğunluğunun onay verdiği şekilde alınan karar geriği cam rengine, profil rengine kanat sayısına ve açılım yönlerine müdahele edebilir uymuyanları hukuk yolu ile yapılan kapamayı söktürebilir.

Bazı Apartman veya Site Yönetmin kararı ile balkonları hiç bir daire sahibi kapatamaz. Sonuç olarak bina yönetiminin oy çokluğuyla aldığı karara uygun olarak balkonu veya balkonları kapatmak Yasal sorumlulukları yerine getirmek için daha doğru olacaktır.

Cambalkonda kullanılan cam kalınlığı nedir ?

Cam balkonlarda kullanılan cam genellikle 8 mm kalınlığındadır. Talep üzerine 6 mm ve 10 mm cam kullanılabilir ama sistem buna uyumlu olması gereklidir.

Cam Balkon camları nasıl temizlenir ?

Balkon camları toplanma yerlerine açıldıktan sonra dışa gelen kısım temizlenir kapatılıp içe gelen kısım temizlenir. Diğer camlarda bu şekilde temizlenir ve kapatılır. Böylelikle balkon dışına sarkmadan güvenli bir temizlik yapılmış olur.

Balkonumun ön kısmında kavisli bir çıkıntı var, kapama yapılabilir mi?

Bütün balkon şekillerine katlanır cam balkon uygulanabilir.

https://www.prestijcambalkon.com/wp-content/uploads/2020/09/hexagon-white-small.png
https://www.prestijcambalkon.com/wp-content/uploads/2020/09/img-quotes.jpg
https://www.prestijcambalkon.com/wp-content/uploads/2020/09/hexagon-orange-huge.png
Yukarı