HaberlerCam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Cam Balkon Çeşitleri

Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Öncelikle cam balkon yaptırmayı düşündüğünüz firmanın kurumsal bir yapıya sahip olup olmadığını sorgulayınız. Vergi levhası, ticaret odası kaydı, personel yeterliliği ve en önemlisi sattığı ürünün garanti koşullarını Eğer tatmin edici cevaplar alamaz iseniz o firmadan veya kişilerden uzak durunuz. Çünkü maalesef ülkemizde faturasız ve yasa dışı olarak cam balkon uygulaması gerçekleştirmektedir. Aslında bu tarz kişilere ilk başta balkonunuzu yaptırmak cazip gelse de uzun vadede kaybeden müşteri olmaktadır. Çünkü herhangi bir sorun karşısında kendisine cam balkon servis ve garanti kapsamında muhatap bulamayacaktır.
 • İkinci olarak bu sistemin uygulanacağı alanın yüksekliğine göre cam kalınlığının seçiminin yapılması. Prestij Cam Balkon olarak cam balkon uygulamalarında 240 cm yüksekliğe kadar 8mm cam kalınlığı, 240 cm ve üzeri için 10mm cam kalınlığı önermekteyiz ve bu şekilde camların esnemelerinin önüne geçmekteyiz.
 • Her cam kanadında 2 alt ve üstte olmak üzere 4 teker ve her teker çift rulmanlı olmalıdır. Yani toplam 8 teker rulmanı üzerinde sistem çalışmalıdır. Ayrıca en önemlisi bu tekerlerin paslanmaz olması gerekmektedir.
 • Montajı gerçekleştirdikten sonra antibakteriyel silikon ile izolasyonu gerçekleştirilmelidir.
 • Profillerinin su tahliyeli ve damlalıklı olmasına dikkat edilmelidir.
 • Kullanılacak camların şişecam/paşabahçe olmasına dikkat edilmelidir. Maalesef piyasada ithal camlar bulunmaktadır bu camlar fiyatı yüzünden cazip gelse de şişecam kadar kaliteli, dayanıklı ve sağlam değildir.
 • Kullanılacak olan camların tamamının “temperli cam” olması gerekmektedir.
 • Katlanır cam aralarında kullanılan contalar silikon ve alüminyum olmak üzere iki şekildedir. Ekonomik cam balkonlarda silikon conta kullanılmaktadır bunun dezavantajı balkon cephenizin güneşi görme durumuna göre 3 ile 5 yıl arasında conta sararmaktadır. Alüminyum contalarda sararma yapmadığı gibi ısı izolasyonu silikon contalara göre çok daha iyidir.

Prestij Cam Balkon Fiyatları

Prestij cam balkon sistemleri konusunda zengin çeşitliliğimizle sizlere hizmet veriyoruz. Prestij CAM BALKON fiyatları sisteme göre değişiklik göstermektedir. Ekibimizle beraber mekanlara özel cam balkonlar tasarlayabiliriz. Balkon ya da mekanın kendine has şekline bakarak en doğru ürüne karar verebiliriz. Sahip olduğumuz tecrübemizle en iyisini sunmaya devam ediyoruz.

Günümüzde mimari yapılara verilen önem daha da artmıştır. Cam balkonlar bu trendde kendisine yer bulmayı başarmıştır.

Firmamızın Çalışma Prensipleri

Cam balkon sistemlerine bizi tercih etmeniz için farklı nedenler bulunuyor. Bu nedenler arasında;

 • Uzman ekiplerimizle hareket ederiz.
 • Montaj alanında deneyimliyiz.
 • İşimizi yaparken her detaya dikkat ederiz.
 • Tam zamanında işimizi bitiririz.
 • Kalitesiz ve ucuz sistemlerin satışını gerçekleştiremeyiz.

Kaliteli malzemelerle aradığınız cam balkon sistemlerini sizler için tasarlayabiliriz. Montaj sonrasında cam balkon sistemlerimiz sorunsuz bir şekilde çalışır. Tamamen müşteri memnuniyeti üzerinden hareket eden firmamız balkonlarınızı çok özel bir hale getiriyor.

Cam Balkon Fiyatı Hesaplama Nasıl Yapılır?

Cam balkon fiyatı metrekare hesabı olarak yapılmaktadır. Cam balkon fiyatı, cam balkon yaptırmaya karar veren insanlar tarafından göz önünde bulundurulan ilk unsurdur. Cam balkon metrekaresini hesaplamak için, balkonun toplam uzunluğu ve yüksekliği çarparak toplam metrekareyi bulabilirsiniz. Bu metrekare ile firmaların cam balkon fiyatı çarpılarak toplam cam balkon fiyatı ortaya çıkar. Fakat bu basit hesap ile, cam balkon fiyatı tam olarak belirlenememektedir.

Balkonun yapısı gereği balkonda kullanılması gereken malzemeler, Fonksiyonel olarak sunulan cam renkleri, alüminyum fitiller, cam panellerin hareket etmesini sağlayan tekerlekler gibi ek malzemeler cam balkon fiyatını hesaplarken dikkate alınmaktadır. Bu unsurlar göz önüne alınarak, cam balkon fiyatı tam olarak ortaya çıkmaktadır.

Cam Balkon Avantajları Nelerdir?

 • İstenildiği zaman açılabilen, istenildiği zaman kapatılabilen yapısı nedeniyle, balkonları kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanı haline getirir.
 • Binanıza ve balkonunuza estetik bir görünüm katar
 • Esnek kullanım kolaylığı sayesinde yağmur, kar ve iklim şartları ne olursa olsun balkonu istenilen biçimde kullanma imkanı sağlar.
 • Toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanla ve atıkları gibi istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar.
 • Evcil hayvanlarınız için güvenli bir alan sağlar.
 • Dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlar.
 • Kış bahçesi olarak da kullanabileceğiniz bu balkon tipi sayesinde evinizde atmosfer bakımından çiçek yetiştirme imkanı yakalayabilmeniz mümkün olabilecek.
 • Cam balkon ses yalııtımı sağlayabilecek formdadır. Fazla sesin balkondan içeri girmesin engel olmaktadır.
 • Temperli camlar kullanıdığından, darbelere karşı dayanıklıdır.
 • Balkonun mimari yapısı değişmediğinden, imar mevzuatına aykırı değildir.
 • Enerji tasarrufu sağlar.
 • Cam balkon sistemlerinde kullanılan malzemeler paslanmaz çeliktir,neme karşı dayanıklıdır.

Kaliteli CAM BALKON

Çok basit bir bakımla ömür boyu kullanım sağlarlar. Sistemdeki mekanik aksamlar kaliteli ve dayanıklı olduğunda bu yöntemleri uygulamak için çok uzun zamanınız olacaktır.

Burada da kalite çok önemlidir. Çünkü ne cam ne de alüminyum profil yıpranmaz.

Ancak mekanik parçalar zamanla aşınabilir. Ömürleri doğrudan kalite ile ilgilidir. Uygun ürünler yıllarca sorunsuz hizmet sağlar. Dış görünüşe verilen önemin arttığı çağımızda, evlerin ve binaların dış görünüşlerini güzelleştirmek kaçınılmaz bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Dış cephe dekorasyonu mozaik, boya gibi çeşitli araçlarla gerçekleştirilirken, Prestij CAM BALKON tekniği ile yenilenen balkonlar, bir binanın görünümünü baştan aşağı değiştirmeye, hatta daha fazlasına yetiyor.

Prestij CAM BALKON yapan firmalar ısı yalıtımı açısından sağladığı mükemmel en üstün yararların yanı sıra oldukça estetik ve şık bir görünüm sunan CAM BALKON günümüzde birçok kurum ve kuruluş tarafından tercih edilmektedir bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Cam Balkon Çeşitleri

Türkiye’de bulunan ev ya da iş yerleriniz için cam balkon modellerini yaptırmak istiyorsanız sizlere yardımcı olabiliriz.

Prestij CAM BALKON modellerinde 2022 yılında da özgün tasarımlarımızı sizlere sunuyoruz. Dört mevsim balkonlarınız da zaman geçirmek isterseniz cam balkonlardan yararlanabilirsiniz. Cam balkonlar her türlü mekanda kullanılabiliyor. Cam balkon dekorasyon ve izolasyon malzemesi olarak sizlere en iyi desteği sunabiliyor.

Prestij cam balkon uygulamalarında zengin ürün çeşitliliğimizi elinizin altına getiriyoruz. Farklı tip cam balkon modellerimizle evinizde keyif sürmenizi sağlıyoruz. Teraslarına kış bahçesi yaptırmak isteyenlere de en iyi desteği verebiliriz. Müşterilerimizi memnun edecek çözümler burada sizleri bekliyor. Cam balkon alanında tüm taleplerinize yanıt verebiliriz. Kaliteli ürünlerimiz, uzman ekiplerimiz ve güler yüzlü satış ekibimizle beraber hayalinizdeki ortamı oluşturabiliriz.

Ev ve iş yerinizde konforunuzu arttıracak cam balkon desteği şimdi sizleri bekliyor. Özellikle kış aylarında balkonlarınız da evinizin keyfini doyasıya yaşamak isterseniz bu ürünlerden destek alabilirsiniz. Prestij cam balkon firmamız usta elleriyle istediğiniz sistemleri kolayca oluşturabiliyor. Sorunsuz montaj ve kaliteli üretim faaliyetlerimizle öne çıkıyoruz. Cam balkon yaptırmadan önce bizlerden danışmanlık desteği alarak en doğru ürüne karar verebilirsiniz.

Cam balkon modellerimizle keyifli alanlar oluşturmaya devam ediyor. Firmamız farklı çeşitlerde cam balkon sistemlerini sizler için yapabiliyor. Cam balkon modelleri fonksiyonel yapısıyla öne çıkıyor.  Cam balkonlar ayrıca mekanların görüntüsüne de iyileştirmelerde bulunuyor. Prestij CAM BALKON firmaları ile çok özel alanlar oluşturabilirsiniz.

Hangi Ürünü Nerede Kullanmalıyım?

Farklı alanlara özel cam balkon modellerini kullanabilirsiniz. Depo alanı oluşturmak isterseniz 8 mm katlanır cam balkon modellerinden yararlanabilirsiniz. Günümüzde dört mevsim kullanılan cam balkon modelleri 8 mm kalınlığa sahiptir.

Silme sorunu olmayan teraslarda cam balkon sistemleri gönül rahatlığı ile kullanılabiliyor. Kullanım kolaylığı sayesinde cam balkon beklentilerinize cevap veriyor. Ticari alanlarda sürme, katlanır ve giyotin cam sistemleri kullanılmaktadır. Cam balkonlar mekanı hem açık hem de kapalı olarak kullanmanızı sağlar. Isıcamlı cam balkonlar özellikle kış bahçelerinde tercih edilir.

Yukarı